Jak podać romantyczną kolację?

Romantyczna kolacja jest doskonałym pomysłem na spędzenie wyjątkowego wieczoru tylko we dwoje i sprawienie drugiej połówce przyjemności. Pyszne potrawy to nie wszystko – aby zadbać o romantyczną atmosferę trzeba odpowiednio przygotować stół, przy którym będziecie siedzieć, pokój oraz wybrać odpowiednią muzykę. Poniżej kilka rad które sprawią, że kolacja we dwoje będzie  nastrojowa.

Jak udekorować stół?

Dekorując stół najlepiej jest postawić na kolor czerwony – powszechnie uważany jest za kolor miłości, doskonale więc sprawdzi się przy romantycznej kolacji. Aby stół dobrze się prezentował warto przykryć go obrusem – powinien być kolorystycznie dobrany do reszty dekoracji. Bardziej skromny pozwoli na odważniejszy dobór dodatków. Elementami, których nie może zabraknąć są:

– świece – światło świec znacznie lepiej sprawdzi się niż zwyczajowe oświetlenie, dlatego powinny się znaleźć zarówno na stole, jak i w całym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się podgrzewacze umieszczone w szklany naczyniu pełnym wody i płatków kwiatów – będą wyglądały niezwykle nastrojowo i romantycznie;

– sercowe ozdoby – mogą być to zarówno małe, szklane serduszka jak i pierniczki czy pralinki;

– kwiaty – można postawić bukiet w wazonie, jak i rozsypać same płatki po całym stole. Doskonale sprawdzi się również jedna róża położona koło talerza. Jeśli bukiet jest duży stawia się go na brzegu stołu, aby nie przysłaniał partnera lub partnerki.

Klasyczna zastawa stołowa

To na niej będą znajdować się potrawy przygotowane specjalnie dla drugiej połówki, warto więc zadbać o ich odpowiednią oprawę. Doskonale sprawdzi się klasycznie biała zastawa stołowa, która wspaniale będzie komponowała się z czerwonymi dodatkami – podkreślają specjaliści z NaMoimStole.pl.

Odpowiednia, nastrojowa muzyka

Powinna być tłem dla rozmowy, dlatego też należy puścić ją na tyle cicho, aby nie zakłócała rozmowy. Doskonale sprawdzą się romantyczne ballady, które bez problemu znajdziesz w internecie.

Oczywiście odpowiednia zastawa stołowa, udekorowany stół i nastrojowa muzyka to nie wszystko – na romantyczną kolację we dwoje należy również odświętnie się ubrać. Elegancka sukienka czy koszula i spodnie od garnituru z pewnością wzbudzą zachwyt i będą prezentować się znacznie lepiej niż zakładane zwyczajowo dżinsy i koszulka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *