5 aplikacji w kuchni, które przydadzą się gotującemu facetowi

Mężczyźni coraz częściej i chętniej wkładają kuchenny fartuszek i królują w kuchni, przygotowując wyśmienite potrawy dla swoich bliskich. Choć najczęściej radzą sobie w niej doskonale, chętnie korzystają z różnych kulinarnych aplikacji, które znacznie ułatwiają im sprawę. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją kuchenną przygodę, poznaj pięć aplikacji, które zdecydowanie Ci to ułatwią, a dzięki nim gotowanie szybko stanie się Twoją pasją.

Uporządkowana lista zakupów

Cała przygoda z gotowaniem zawsze zaczyna się od zakupu produktów. Osoby, które często gotują wiedzą, że to wbrew pozorom proste zadanie, wcale nie jest takie łatwe i przyjemne. Wybierając się do sklepu bez wcześniej przygotowanej listy zawsze zapomnimy czegoś kupić. Listy zakupów przygotowane na małych wiecznie gubiących się karteczkach odeszły już do lamusa i zastąpiła je fantastyczna aplikacja – Listonic. Jest to niebywale prosta aplikacja, dzięki której w łatwy i przyjemny sposób można zaplanować całe zakupy. Jednak jej największym plusem jest to, że zbiera z blogów kulinarnych produkty potrzebne do przygotowania potrawy i zamienia je w w listę zakupów dostępną na telefonie. Dzięki Listonicowi już żaden gotujący mężczyzna nie zapomni o kupieniu najważniejszych produktów.

Jeśli szukasz akcesoriów do smartfona, sprawdź iThings.pl.

Perfekcja na stoliku

O ile mężczyźni coraz lepiej radzą sobie w kuchni, a gotowanie wielu z nich nie jest jedynie przymusem a prawdziwą radością i sztuką kulinarną, tak jeśli chodzi o przygotowanie i dekorację stołu, z tym mają już zdecydowanie większe problemy. Mężczyzną, którzy chcą zadbać o piękno stołu w każdym najdrobniejszym szczególnie z pomocą przychodzi Table setting ideas – aplikacja, która podpowiada jak powinien być nakryty stół i jakich dodatków nie może zabraknąć na przeróżne okazje.

Szybkie gotowanie

Dla mężczyzn, którzy są w ciągłym biegu, a każda minuta życia wypełniona jest różnymi zadaniami i brak czasu na gotowanie skutkuje ciągłym jedzeniem na mieście i przybieraniem na wadzę stworzona została aplikacja Jamie’s 20 Minute Meals. Jest to zbiór przepisów na dania, które można przyrządzić w mniej niż 20 minut. Można w niej również znaleźć wiele porad i dobrze przygotowaną listę zakupów. Co prawda nie ma w niej ogromnej ilości przepisów, ale mężczyźni, którzy cenią swój czas na pewno znajdą w niej wiele doskonałych przepisów, z których będą bardzo często korzystać.

Przepisy od ręki

Dla bardziej wymagających panów, którzy kuchnię traktują jak warsztat tworzenia dzieł kulinarnych przygotowana została aplikacja Cocklet – która jest zbiorem ogromnej ilości przepisów w jednym miejscu. Za pomocą kilku ruchów palcem po ekranie smartphona można znaleźć przepis na praktycznie wszystko. Dodatkowo podany jest czas gotowania i poziom trudności. Dzięki tej aplikacji i amatorzy i zawodowcy przygotują wymarzone dania.

Jedzenie na mieście

Nawet najbardziej wytrwali kucharze czasem mają ochotę na zjedzenie czegoś na mieście. Zw dużych miastach restauracji jest cały ogrom i trudno byłoby zwiedzić je wszystkie, aby odnaleźć tą najlepszą. Czasem warto zaufać ocenie kogoś innego i wybrać się do sprawdzonego miejsca. Gastronauci jest aplikacją, w której ocenia się restauracje, dzięki temu można znaleźć te najlepsze i zupełnie zrezygnować z wybrania się do miejsca, którego nikt nie poleca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *