Aplikacja kulinarna Przepisy.pl na smartphony i tablety

Aplikacja kulinarna przygotowana przez markę Knorr jest warta uwagi, co najmniej z kilku przyczyn.

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl – dostępność

Po pierwsze aplikacja kulinarna Przepisy.pl jest dostępna na urządzenia Apple, Samsung, Nokia oraz inne z systemami Android lub Windows Phone. O ile wersje iOS i dla Androida są standardem, o tyle aplikacja na Windows Phone czy specjalne wersje dla Nokii i Samsunga to już ewidentnie „coś ekstra”. Skoro zacząłem od kwestii technicznych, warto też nadmienić, że aplikacja jest bardzo estetyczna i przyjemnie się z niej korzysta. Pobierając aplikacją możemy wybrać, czy ściągniemy na dysk naszego urządzenia mobilnego zdjęcia, czy będą one dostępne tylko gdy będziemy on-line. To przydatna funkcja. Przejdźmy jednak do meritum, czyli do przepisów.

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl – przepisy

Przepisów kulinarnych w aplikacji znajdziemy dużo – prawie 1700 dań głównych, 750 przystawek, 400 sałatek, 400 zup, 200 zapiekanek, 100 sosów i kolejne 100 potraw z grilla, ponad 50 deserów… Jest w czym wybierać. Aby łatwiej było je przeglądać zostały podzielone na kategorie i podkategorie. Przepisy możemy więc sortować pod względem regionu lub kraju pochodzenia, składników (mięso, warzywa, …), czasu przygotowania, rodzaju dania, pod kątem specjalnych okazji, poziomu trudności lub zawartości video-przewodnika w przepisie. Dobrze działa też wyszukiwarka, która już podczas wpisywania słowa spróbuje zgadnąć o jakiej potrawie myślimy. Jedyny mój zarzut w tym miejscu jest taki, że spokojnie można było dodać sortowanie po konkretnym składniku, np. pozwolić na wylistowanie wszystkich dań z papryczkami chili. Jeśli nie chcemy przeglądać obszernej bazy, możemy skusić się na jedną z 7 propozycji na obecny tydzień, które przywitają nas po uruchomieniu aplikacji. Aplikacja chętnie podpowie nam także przepis z dowolnego produktu Knorr, który mamy pod ręką. Wystarczy zeskanować kod kreskowy.

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl – widok konkretnego przepisu

Widok konkretnego przepisu jest zadowalający. Mamy do dyspozycji listę składników, którą szybko możemy zamienić na listę zakupów Listonic, instrukcję krok po kroku jak przygotować danie wraz z czasem przygotowania i zdjęciami oraz listę podobnych potraw. Na liście składników za każdym razem jest oczywiście jakiś produkt Knorr, chociaż czasem jego obecność wydaje się być naciągana i można go śmiało pominąć, bez strachu o to, że potrawa nie wyjdzie.

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl podpowiada nam także dla ilu osób wystarczy szykowana przez nas porcja i czy stoi przed nami łatwe czy trudne zadanie. Korzystając z przepisu w kuchni warto zajrzeć do ustawień, możemy tam zaznaczyć opcję, która sprawi, że ekran tabletu nie będzie się wygaszał podczas gdy mamy otwarty przepis. To bardzo, bardzo przydatne. Każdy przepis możemy także dodać do naszej osobistej książki kucharskiej, żeby łatwiej nam było odszukać go w przyszłości. Aplikacja kulinarna informuje nas także, ile czasu potrzebujemy na przygotowanie potrawy, a nawet na wykonanie poszczególnych części przepisu, ale jest to chyba funkcjonalność jeszcze niedopracowana, no chyba, że np. ugotować jajko i pokroić je wraz z łososiem jesteśmy w stanie zrobić w 0:00;)

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl – dodatki

W aplikacji kulinarnej Przepisy.pl znajdziemy także rozbudowanego Asystenta, a w nim porady kulinarne i żywieniowe, słowniczek, przelicznik (bardzo fajne, w końcu wiadomo ile to jest „łyżeczka”, to niezwykle cenne, przynajmniej dla facetów;) ) oraz minutnik.

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl – podsumowanie

Podsumowując należy stwierdzić, że aplikacja kulinarna Przepisy.pl wydaje się być dość kompletna i warto ściągnąć ją na tablet czy komórkę. Najpoważniejszym jej brakiem wydaje się niemożność zamieszczania własnych przepisów. Rozumiem, że autorzy nie chcą zaśmiecać sobie bazy moimi przepisami, ale mógłbym przecież mieć je do dyspozycji tylko lokalnie.

Aplikacja kulinarna Przepisy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *